Jodła kaukaska z Danii – dlaczego właśnie stamtąd?

Opublikowane przez administrator w dniu

Przyjęło się mówić, że jodła z Danii to najlepsza jodła kaukaska dostępna na polskim rynku. Ale właściwie dlaczego? Co czyni ją wyjątkową? Może inne jodły kaukaskie są równie dobre lub lepsze, więc kolejnym razem warto wybrać zamiennik jodły kaukaskiej z Danii? Poznaj odpowiedzi!

Najlepsza jodła kaukaska – jodła z Danii?

Jeżeli do tej pory sądziłeś, że najlepsza jodła kaukaska na polskim rynku to choinka z Danii… myślałeś poprawnie. Rzeczywiście to właśnie jodła z Danii wygląda najpiękniej i jest najzdrowsza. Wszystko dzięki klimatowi tego kraju, w którym drzewo może rosnąć zgodnie z cechami gatunkowymi, a także dzięki rozległym obszarom plantacji, na których każda jodła kaukaska ma odpowiednio dużo miejsca, by rozrastać się wszerz i łapać promienie słoneczne.

Jodła kaukaska z Polski czy Niemiec wzrasta w zmiennym i trudnym klimacie – szkodzą jej zimowy mróz, jesienny wiatr, letni upał. W Danii jodła kaukaska dojrzewa w klimacie łagodnym, wilgotnym, umiarkowanie ciepłym (typu morskiego). Ma do dyspozycji korzystną dla tego gatunku glebę.

Choinka z Danii – warunki uprawy jodły kaukaskiej

Umiarkowany ciepły klimat sprzyjający hodowli jodły kaukaskiej w Danii to m.in. korzystne temperatury: stabilne ok. 0°C w styczniu oraz stabilne ok. 16°C w lipcu. W tym kraju zimy są krótkie i raczej bezśnieżne, a temperatura rzadko spada poniżej zera. Chłodne lata obfitują w opady i nawadniają jodłę kaukaską.

Warto jednak zauważyć, że „jodła kaukaska z Danii” nie jest synonimem wysokiej jakości. Dlaczego, skoro choinka pochodzi z tak dobrej lokalizacji? Wszystko zależy od warunków konkretnej plantacji i w efekcie klasy, jaka zostaje przyznana jodle kaukaskiej (zobacz klasy jodły w naszej hurtowni). Jeżeli chcesz sprzedawać najzdrowsze i najpiękniejsze drzewa w sklepie detalicznym, korzystaj z hurtowni otrzymującej jodłę kaukaską od sprawdzonych hodowców. Taką hurtownią jesteśmy my.

Jodła kaukaska z Danii – jakość choinki

Klasy jodły z Danii nie są przyznawane zgodnie z własnym widzimisię. Klasyfikacja przebiega zgodnie z zasadami Europejskich Wytycznych Oceny dla Jodły Kaukaskiej. A czy drzewa najniższych klas mogą być sprzedawane? Jak najbardziej, ponieważ ostateczny produkt należy dostosowywać do oczekiwań, budżetu i innych aspektów dotyczących klienta. Być może nie jest mu potrzebna choinka duża, okazała, imponująca. Dlatego warto mieć w asortymencie drzewa różnych klas i kierować ofertę do szerokiego grona odbiorców. Chyba że jesteś nastawiony na sprzedaż w sprecyzowanej grupie klienckiej, wówczaszamów u nas choinkę kaukaską z Danii w jednej, preferowanej klasie. Zapraszamy!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.