Jak kupić świeżą choinkę? Sprawdzamy świeżość jodły kaukaskiej

Opublikowane przez administrator w dniu

Przekonaj się, jakie znaki świadczą o tym, że jodła kaukaska sprzedawana jako choinka do domu jest świeża. I odwrotnie: sprawdź, jakie cechy mogą zdradzać, że choinka nie jest świeża i szybko przestanie być estetyczna. Zapamiętaj porady, by zawsze kupować świeże, zdrowe i piękne drzewka na święta.

Jodła kaukaska a data ścięcia

Świeżość, a co za tym idzie jakość jodły kaukaskiej bezpośrednio wynika z odległości dnia zakupu od daty ścięcia. Ogromny wpływ na żywotność i wygląd choinki ma czas, przez który była przechowywana, transportowana i trzymana na wystawie w sprzedaży. Ścięta jodła kaukaska źle znosi zmiany temperatur, zwłaszcza nagłe i duże. Warto więc znaleźć zaufanego handlarza detalicznego bądź upewnić się, że choinka ma maksymalnie dwa tygodnie.

Choinka z Danii a przechowywanie

Kolejna kwestia przekładająca się na świeżość jodły kaukaskiej z Danii to sposób przechowywania. Dobrze znaleźć profesjonalnego i oddanego sprzedawcę drzew iglastych, który ma wiedzę na temat przechowywania choinek. Będzie on bowiem pamiętał, by ściętych roślin nie przenosić z mroźnych warunków w ciepłe i na odwrót. Ponadto najpewniej poradzi klientom, by po zakupie jodły kaukaskiej nie wnosili jej od razu do domu, jeśli dzień jest zimny. Drzewo wymaga stopniowego przenoszenia do ciepłego salonu. Można je umieścić na dobę w garażu, potem na dobę w przedpokoju i dopiero na koniec w miejscu docelowym blisko grzejnika bądź kominka.

Jodła z Danii a kondycja igieł

Aby kupić jodłę kaukaską o nienagannej świeżości, koniecznie przyjrzyj się igłom. Potrząśnij choinką i przejedź po gałązkach dłońmi. W ten sposób sprawdzisz, czy igły utrzymują się na gałęziach – powinny! Jeśli spadną wyłącznie te umiejscowione blisko pnia, nie przejmuj się. W dalszej kolejności zweryfikuj kolor igieł. Powinien być zielony, świeży. Żółte i brązowe plamy świadczą o przesuszeniu, chorobach, długim czasie od ścięcia. Dobrą podpowiedzią jest też giętkość igieł i gałązek. Delikatnie zgięte powinny wracać do pierwotnej pozycji.

Jodła kaukaska a wygląd pnia

Ostatnią podpowiedź co do świeżości jodły kaukaskiej znaleźć można na pniu, a dokładnie w miejscu przecięcia. Jeśli choinka z Danii ma jasny kolor, oznacza to, że została ścięta niedawno. Wartościowym znakiem są też ślady żywicy. Natomiast ciemnych przebarwień należy się wystrzegać.

Zachęcamy do kupowania choinek z Danii u detalistów korzystających z naszej hurtowni. Gwarantujemy jodłę kaukaską najlepszej jakości, o cechach dopasowanych do danej klasy.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.