Jodła kaukaska – klasa a jakość choinki

Opublikowane przez administrator w dniu

Przygotowując się do zakupu jodły kaukaskiej w polskim sklepie, warto wiedzieć, że ta popularna choinka z Danii występuje w różnych klasach. Mówi się, że jodła kaukaska jest jednym z najpiękniejszych drzew iglastych, w rzeczywistości jednak jej ostateczny wygląd zależy właśnie od klasy. Dowiedz się więcej!

Jodła kaukaska – klasa Prima

Wersja Prima to jodła kaukaska klasy I lub 0, a więc odznaczająca się najwyższą jakością i najokazalszym wyglądem. Takie drzewo jest gęste u dołu i zwężające się ku górze. Przyjmuje wzorowy kształt stożka. Jodła kaukaska Prima jest gęsta, równomierna, zdrowa. Ma połyskującą barwę ciemnej zieleni. Nie nosi śladów uszkodzeń.

Przeczytaj: Czy jodła kaukaska to zawsze choinka wysokiej jakości?

Jodła kaukaska – klasa Extra

Warto wiedzieć, że w Polsce to jodła kaukaska Extra – zgodnie z rozporządzeniem Polskiego Stowarzyszenia Plantatorów Choinek – oznacza klasę I. Choinka z Danii Extra ze względu na atrakcyjniejszą cenę względem wersji Prima – ale wciąż piękny wygląd – stanowi najpopularniejszy wybór klientów poszukujących choinki bożonarodzeniowej. Extra jest nieco mniej gęsta, nadal jednak proporcjonalna i zdrowa. Może mieć jedną dużą lub do trzech umiarkowanych wad.

Jodła kaukaska – klasa Standard

Alternatywą choinki na Boże Narodzenie dla wersji Extra jest jodła kaukaska Standard, czyli jodła kaukaska klasy II. Ma niewielkie wady takie takie jak niedoskonała gęstość czy mniejsza intensywność koloru, które w niczym nie przeszkadzają. Choinka z Danii nadal jest zdrowa i pięknie ozdabia świąteczny pokój. Jodłę kaukaską Standard szczególnie polecamy sprzedawcom, którym zależy na sprzedaniu jak największej liczby drzew.

Przeczytaj: Jaka choinka na święta? Choinki świąteczne żywe – porównanie

Jodła kaukaska – klasa Economy

Kolejna klasa jodły kaukaskiej – III lub Economy – obejmuje choinki z Danii o niesymetrycznej budowie w pionie lub poziomie i drobnych wadach. Takie drzewa są otwarte, rzadsze względem zaprezentowanych wyżej i słabiej wybarwione. Najbardziej oddają jodłę kaukaską rosnącą w naturalnych warunkach, bez opieki plantatorów. Ich mocną stroną jest atrakcyjny stosunek jakości do ceny.

Jodła kaukaska – klasa Market

Przeciętny poszukiwacz choinki świątecznej dokonujący zakupów w marketach zainteresuje się jodłą kaukaską klasy IV, czyli Market. Warto ją kupić, by trafić do odbiorców z ograniczonym budżetem bądź niższymi wymaganiami, a także móc zaoferować klientom atrakcyjne promocje.

W naszej ofercie znajdziesz wszystkie omówione dziś klasy jodły kaukaskiej. Korzystamy ze sprawdzonej plantacji choinek z Danii. Zapraszamy detalistów do współpracy!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.